ST33HTPH2E28AAF1
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
ST33HTPH2E28AAF1
  • 1
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Application Specific Microcontrollers
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : ST33
DigiKey Programmable : Not Verified
Program Memory Type : FLASH
Supplier Device Package : 28-TSSOP
Mfr : STMicroelectronics
Applications : Trusted Platform Module (TPM)
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Supply : 1.8V, 3.3V
Base Product Number : ST33
Controller Series : ST33H
Package / Case : 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)